21.02.2012

Oni żyją

Oni żyją
My śpimy

Trzeba nosić czarne okulary,
Aby móc ich zobaczyć

Mówią ci:
Bądź posłuszny
Konsumuj
Śpij

Czy to na pewno
Tylko film o kosmitach?

2 komentarze:

  1. Kiedyś zostałam skrytykowana za to, że każdy wers zaczynałam z dużej litery... Podobno jest to nieestetyczne, więc przestałam tak robić. Nie wiem tylko czy potrzebnie. Bo to nie chodzi już o estetykę, każdy ma swój styl i tyle.
    Być może już Ci to mówiłam, ale Twoje wiersze są świetne. Czasami zastanawiam się co tak naprawdę chciałaś przekazać, bo często piszesz wiersze, które mają "drugie dno". Ale o to właśnie chodzi ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie wiem, dlaczego Cię skrytykowano za zaczynanie wersów z dużej litery i nie mam pojęcia, co w tym może być nieestetycznego. Wg mnie to właśnie zaczynanie raz wielką, a raz małą jest oznaką niedopracowania wiersza. Chyba, że jest to jakiś celowy zabieg mający swe uzasadnienie. Ogólnie jak się zaczyna jeden wers wielką literą, to resztę również powinno się zaczynać wielką, a jeżeli zaczyna się małą, to resztę też winno się pisać małą. Ważna jest konsekwencja- tak mi się przynajmniej wydaje. Jednak obiektywnie rzecz biorąc to ja się nie znam, piszę tylko amatorsko, nie posiadam na ten temat fachowej wiedzy. Możliwe więc, że się mylę.

    Dziękuję Ci za uznanie dla mych skromnych utworów. Niekiedy chcę w nich uzyskać właśnie efekt "drugiego dna" i najwyraźniej udaje mi się to. :-) Zdaję sobie sprawę z tego, że moje wiersze nie są idealne technicznie, ale i tak je lubię, gdyż- mówiąc najoględniej- wyrażają mnie. :-)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcenie czasu i energii na zapoznanie się z moimi skromnymi wierszami. Będę bardzo wdzięczna za każdy komentarz ich dotyczący. :)

Aby formalności stało się zadość, to przypomnę, że kopiowanie wierszy jest zabronione.

Kopiowanie tekstów jest zabronione.
Wszelkie prawa zastrzeżone.