05.02.2013

Zabawa w chowanego

Moje wspomnienia
Są jak okruchy

Nawet, gdybym
Zebrała je wszystkie
I spoiła klejem
Supermocnym

Chleb z nich
Nie powstanie

Może uda mi się
Upiec inny

Tylko...
Gdzie jest mąka?

3 komentarze:

 1. Cóż, może nie warto wracać do tego co było, a lepiej iść naprzód ? :)
  Lubię Twoje spojrzenie na świat, realne, nie kolorowane propagandą telewizji i "Szanownego grona ojców polityków"...
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię wiersze o wspomnieniach. Sama często tworzę w tym temacie jakieś dzieła. Lecz nigdy nie spojrzałam na przeszłość w ten sposób. Porównanie do chleba. Niby nie powinno się powracać do tego, co było tylko iść naprzód. Ale od każdej reguły są wyjątki, prawda? Poza tym chleb jest pokarmem. Osobiście nie potrafiłabym żyć zapominając o przeszłości, choć czasami bardzo bym chciała. Myślę, że to jest nie tylko mój problem. A więc porównanie, jakie użyłaś jest słuszne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno niekiedy każdy by chciał zapomnieć mniej przyjemne wydarzenia ze swojej przeszłości i jest to w pełni zrozumiałe. Z drugiej strony wydaje mi się, iż te złe wydarzenia czegoś nas uczą, dają lekcję na przyszłość, kształtują, hartują i wyrabiają pewne nawyki radzenia sobie w podobnych sytuacjach. No i pozwalają bardziej doceniać to, co pozytywne. Chociaż oczywiście wszystko powinno być dawkowane z umiarem. Przewaga wspomnień złych nad dobrymi to oznaka, że coś w życiu było nie w porządku, że coś poszło nie tak.

  Też nie potrafiłabym żyć zapominając o przeszłości, traktuję wspomnienia jako część mnie i jako pokarm dla umysłu, swego rodzaju "instruktaż", przygotowanie na przyszłość lub teraźniejszość w przyszłości- zależy, jak na to patrzeć. Choć czasem faktycznie należałoby zacząć wszystko od nowa jako tabula rasa. Pzdr

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcenie czasu i energii na zapoznanie się z moimi skromnymi wierszami. Będę bardzo wdzięczna za każdy komentarz ich dotyczący. :)

Aby formalności stało się zadość, to przypomnę, że kopiowanie wierszy jest zabronione.

Kopiowanie tekstów jest zabronione.
Wszelkie prawa zastrzeżone.